JAL 2014 - Strmilov

  • Petr Zikmund
  • úterý, 10. červen 2014

Na víkendové závody ve Strmilově a v Žirovnici jsme v týmovém korábu, zapůjčeném od táborské průmyslovky, vyrazili téměř v plné silničně-závodní sestavě. Půl hodiny před startem jsme v tropickém vedru vyráželi na společný trénink – jo, trénink, protože Zikmund nesměl na start. V registrační listině stálo doslova: „NESTARTUJE“ – asi dvě plus do konce za kecy…naštěstí se po pár minutách roztáhla mračna nespravedlnosti a v půl jedný jsme odstartovali na 88km dlouhý závod. Kluci z ČEZu a Příbrami slibovali parádní zážitek a rychlé svezení.

První kilometr to byla jen opalovačka – od té doby střídal jeden nástup druhý. V technickém závěru okruhu se to pěkně natáhlo a později i rozdělilo čistým řezem. Vpředu zůstal z amatérů nejdéle Olda, všichni ostatní se během táhlého kopce poslušně vrátili do balíku. Když jsme v půlce okruhu dojeli i Oldu, bojovalo se jen o body do JAL.

Ve třetím kole zadarmo odjel Holanos s Blažejem z Příbrami a za chvilku jsme je měli mimo dohled. Nikdo se o nic nepokoušel, takže nebylo co řešit. Už předtím odcouval Jirka, na kterého to bylo po nemoci asi dost. V balíku jsme tak ve třech jen chytali nástupy a chystali se na dojezd. Holanos bohužel přetáhl nápřah a sjeli jsme ho totálně popravenýho asi kilák před cílem. Olda naštěstí vyhrál spurt skupiny a tak se podařil alespoň dílčí úspěch.

Když o tom zpětně přemýšlím, šlo to udělat určitě líp – můj přemotivovaný atak na úpatí posledního kopce zbytečně zrychlil balík, stejně jako Rotíkův nástup ve sjezdu – Holanose jsme zaregistrovali, až když už bylo pozdě. Ve druhém balíku jel Křižák opět v sebevražedném stylu „muže v úniku“ a dojel kolem sedmičky. Patrik měl celej závod na okukování předností nejmladší závodnice JAL, a tak si svůj první start po měsíční pauze určitě užil. Do dalšího dne jsme regenerovali v hotelu ve Strmilově.