Ještě jsem našel na fóru ZAL dotaz jak je to s druhou etapou v sobotu,
v kalendáři jí máme, Jarda s tím otálel a posléze to přehodnotil a pro
ZAL druhou etapu do součtu etapáku nezařadil. Ten závod proběhne, pokud
nepřijedete, holt provařím, ale propozice jsou, trať projetá a pár
statečných závodníků již také, stále věřím, že jich přibyde,
počasí se vydaří a bude to zajímavý pokus o něco nového, na čem se
bude dále pracovat. Ono na TdF v počátcích startovalo také jen pár
odvážlivců, jen za to, že to dokončí a nečekali žádnou velkou
podporu… Jak jsem psal již níže, start druhé etapy jsem naplánoval mezi
15 – 17 hodinou, podle toho kolik a jakých závodníků se sejde.
Za mě počítejte s 15 hodinou, ti co přijedou na časovku to budou mít
z první ruky a mohou to částečně ovlivnit, jinak pokud by se někdo
chystal jen si s námi projet Šumavu s čipem a do Sudoměře by to tak do
12 hodiny nestíhal, tak v propozicích je na mě kontakt a vše zjistí
z dalších příspěvků, či přímo se mnou po telefonu. Místo startu a
čas registrace do druhé etapy.
Karlos.
10. června | Karel Juráň
Hezký podvečer všem, kteří sledujete dění JAL a okolí. Rád bych
napsal ještě pár slov k chystanému závodu JAL a ZAL , třem etapám ve
dvou dnech. JALkaře to nechává chladné, ale na ZALce to docela rezonuje
v diskuzích. Můj a Jardy zámysl byl, aby jsme vyplnili sobotní den,
kvalitní cyklistikou v místech, kam si běžně Jihočech na švih nevyrazí,
Šumava je krásná i dále na Západ a zároveň to poskytlo možnost zůstat
na Západě až do neděle a připojit se k závodu v Tupadlech. Prostě
pobýt na Šumavě celý víkend, třeba i s rodinou a kolem zároveň.
Nakonec se ukazuje, že to má více úskalí, než jsme si představovali, ale
třeba to JAListi zkušení již z etapáku v Loučovicích ještě zachrání
a bude veselo a početněji. Jinak hodně úspěchů všem, kteří jedou
kroužit kolem Litvínovic a uvidíme se s těmi, kteří přijedou podpořit a
užít si přírodu, cyklistiku a zázemí v Kuklích na jihočeském MTB
maratonu, třeba již od pátku na dvojicích a hlavně v sobotu při hlavním
závodě, dyť Jarda Hronek, Tomáš Kudlák a partička kolem Karla Švece a TT
Tálín to válí již několik let parádně.
Zdar a sílu…Karlos.
PS: Boletice budou mistrovské, sice letos bez dresů, ale za
vyšší body.
10. června | Karel Juráň
Ahoj JAListi, tak po Choustníku startovka JAL uzavřena, rovná se
42 členů, což značí, že na konci roku si asi každý sáhne na nějakou
upomínku ročníku 2026. No a co se etapáku týče, tak tratě projeté,
průjezdné a schválené i delegátem ZAL, dnes jsme projeli časovku a
následně i druhou etapu z Krušlova do Lukavice u Klatov. Bylo z toho pro
mne 175km a návrat až v 22,30h, takže jsem propozice hodil jen na papír,
ale Dana už prchla nocovat, takže v počítačové podobě to bude zítra.
Jen informačně, časovka bude mít 15km, start v 10h,
20.6.2026 v Sudoměři. Druhá etapa bude mít max. 70km, pro Z,E,F,G jen
60km, + – !!! 1100/1300 metrů výškových. Start mezi 15 – 16 hodinou
po domluvě po časovce s přihlášenými závodníky. Pokud se někdo bude
vracet a nebude mít odvoz k autu, tak zajistíme. Pokud by někdo chtěl
přijet již v pátek večer, bude možnost ubytování na internátu ve
Volyni. Nedělní Tupadly opíšeme z propozic ZAL, kde jsou již
k nahlédnutí.
Zdar a sílu Karlos.
8. června | Karel Juráň
Ahoj cyklisti, kamarádi. Děkuji všem, kteří už se přihlásili a
věřím, že do konce května nás bude alespon stejně, raději více, než
členů ZAL. Jarda Plánička je nyní jedničkou v tom, jak mu ta amatérská
liga šlape a funguje. Tak snad se zadaří i nám, pořadatelům
i závodníkům a rivalita bude pouze závodní a přátelská v duchu
najetých kilometrů a rychlejších časů v cíli.
Chválím a děkuji všem, kteří odjeli do Brd a měli pěkný první máj a
jak jsem pročítal výsledky, rozhodně jste se neztratili,…tedy až na
Roberta, ten si musel lehce zajet, prý nějakých deset kilometrů, aby
pořádně v těch Brdech potrénoval, když už to v zimě flákal…Tak za
rok už to bude lepší a po trati…No a defekty, to je Brdský úděl a Radek
přišel o další skvělý výsledek na této trati, což odčinili ostatní
Jirkové, Hanka, Janina a ostatní co zdárně dokončili. Danča se hned
pustila do zařazení výsledků v listině, ale dokud neuzavřeme startovku na
konci května a nevyškrtneme ty nezaplacené, tak vydržte, než bude
výsledkovka kompletní se skutečnými JAListy.
Tak teď ještě společný závod na Kozím Prdu…fajnovka a pak přijde naše
legenda Pocta Pacovské vrchovině v Choustníku. To zas bude mazec…
Tak zatím páček šlapáček a s pozdravem.
Karlos.
4. května | Karel Juráň
Zdar všem JAListům, v sobotu jsem byl v Konstantinových Lázních na
kritériu ZAL, tradičně pěkný závod, uzavřená trať, slušný profil a
když vyšlo i počasí, bylo to parádní svezení. téměř sedmdesát
startujících, pěkně rozdělených na dvě rozjížďky. Byl tam i ředitel
závodu v Brdech Zdeněk Rubáš. Dali jsme řeč a domluvili se, že pokud by
se někdo z přihlášených do JAL ještě rozhodl jet do Brd si zazávodit,
dodám seznam přihlášených a když se nahlásíte, tak budete mít holé
startovné 300,– Kč a nebo za 500,– i s jídlem. To už zní i na tu
dálku jako hodně slušná cena, za to, co tento závod nabízí. Já
nedorazím, neb mám v sobotu první triatlon v Prachaticích a to bych po
Brdech moc nedával, ale pokud někdo na Brdy pojedete, tak přeji pěkný
zážitek, bez defektů a v co největší skupině. Bývá to tam fajn.
Tak ať se daří.
Karlos.
27. dubna | Karel Juráň
Zdar a sílu zdravé, silné, věrné jádro. Možná jste si všimli, že
někteří JAListi tatínkové přihlásili své následovníky v sedle do
seriálu závodů. Zatím jsou dva a tak mě napadá pomoci jim ku zdravé
soutěživosti, co jim vypsat JuniorkuJALku, vybrané závody, kde se o ně
nebudeme muset bát a budou si moci spolu zazávodit. Napadají mě všechny
časovky, kritéria, Cunkov, tam je vždy dětí hodně, tak co je neposlat
samostatně, popřípadě závody na uzavřené trati. Pokud jich bude tři a
více, v těchto ročnících bych neřešil pohlaví, holky bývají mnohdy
šikovnější, vypsal bych jim kategorii třeba o pohár kila Haribo
medvídků a nealkoholické šáňo. Tak zkuste ještě přesvědčit některé
své děti, či vnoučata a zase budete mít o důvod více, jezdit na závody
JAL či ZAL.
S pozdravem,
Karlos.
11. dubna | Karel Juráň
Ahoj milí bojovníci, tak pole za Sudoměří už se chystá, tak pomalu brušte své žiletky, bude to boj, pracovně jsou JAListi Křižáci, páč historicky máme ve svých řadách dva Křižáky a jednoho Zikmunda…, no a ZALka jen jednoho zvěda Jeronýma.....asi špatně napsáno, tak se omlouvám, rychlovka. V místním svatostánku, pohostinství, cyklistice zaslíbené, už nám chystají Kulajdu, či vývar v ceně startovného, pro zájemce a gurmány k zakoupení pivo Platan a dva druhy Březí Kozy, paní šenkýřka přislíbila i něco sladkého ke kávě z vlastní výroby. Tak teď už jen závodníky a pěkné počasí a mohlo by být veselo i po boji.
8. dubna | Karel Juráň
Tak Mišo dodal propozice na Kájov a už to frčí, což značí že závody
budou a je třeba se probat a zjistit, kde, že ty časovkové stroje leží,
tedy až na Jirku Belfína, ten musí jen vyměnit za zimu převodníky, co ojel
v zimní přípravě. Kolika Watty na nás zatlačí letos?
Tak v Kájově na viděnou s novou chutí do sezóny.
Karlos.
4. dubna | Karel Juráň
Tak Dana svojí šikovností a s pomocí Pavla oživila přihlašování do
dalšího ročníku JAL, tak teď ještě, aby nám někdo napříč amatéry
v okolí zbyl, pro přihlášení a našli jste si čas pro naše kamarády
pořadatele, kteří už na vás myslí dlouho a chystají to nejlepší pro
vás a společné soupeření v sedle. Hodně štěstí a úspěchů v nové
sezóně a hlavně ať to šlape lépe než loni…pro všechny.
Karlos.
30. března | Karel Juráň
Přihlašování do nového ročníku spuštěno, odkaz zde: https://stopnuto.cz/…rie/jal-2026
29. března | Karel Juráň
Zdravím všechny, co čtete tyto stránky, stále ještě neběží
přihlašování na letošní ročník, Pavla Jelínka jsem stále ještě
nedohnal, před chvilkou jsem poslal mailík, tak snad se ozve. Ale pokud jste
mezi vámi věrní a věřící, že JALka a závody budou, jako, že
organizátoři už na tom pracují, tak se můžete přihlásit i zaplacením
ročního příspěvku s vypsáním jména a až se vše na stránkách
rozběhne, tak to dle seznamu z výpisu účtu doplním a zařadím. Částka
i číslo účtu zůstává i přes všechny války, stejná, jako v roce
2024. Cunkov už byl potvrzen na 22.7. 2026, opět ve středu. Pokud spojíte
JALku s jihočeským MTB pohárem a k tomu si střihnete nějakou pěknou
ZALku, tak máte program hóódně nabitej.
S pozdravem a vyhlídkou lepších zítřků.....Karlos.
24. března | Karel Juráň
Tak jsem chtěl mít termínovku do konce února jasnou, ale ještě stále
hýbeme s některými termíny, přesto už je určitá kostra jasná, tak ať
můžete diskutovat a komentovat…
Zahájíme 19.4. časovkou v Kájově = 1. – Majkl Baťka
2. – Tour de Brdy pro Karla Švece – 1.5.
3. – Kozí Prd – ZAL/JAL – 17.5. – Jarda Plánička
4. – Super Choustník – 31.5. – Radek Plechata
5.-6.-7.-+8.- Etapový závod JAL/ZAL , Bitva u Sudoměře,+ Volyňské peklo,+
snadné Tupadly. 20.-21.6. – tři závody + bonusový Etapák???
9. – Boletická válka – 28.6. – Robíno Ploner
10.- časovka Tálín – 4.7. – Karlos Juran
11. – MČR SAC+Masters
12.- Cunkovský kopeček – 22.7. – Zdenda Tomeček – termín ještě
před potvrzením???
13. – Hradišcké zatáčky, Písek – 9.8. – Tomík Kudlák, Karel
Švec, Jarda Hronek
14.-.Kramolínské Peklo – ZAL/JAL – 23.8. – Zdenda Vlna
15.- Kleťská stěna, Č. Krumlov – 13.9. – Marťan Tomka+Sváťa
Dvořák
16.-.Mařský výšlap, Čkyně – 20.9. Danča Adámková
000000– 8. ( 15).1. 2027 Balík JAL
000000– 13.2.2027 – JAL + MČR mistrovství v zimním triatlonu
Vimperk, Vodník
11. března | Karel Juráň
Ahoj JAListi a kamarádi, kteří už čekáte na přihlašování a
termínovku závodů, na papíře už cosi je, některé datumy se ještě
upravují a přihlašování komunikuji s Pavlem Jelínkem, tak mi ještě
chvilku spílejte a vydržte. Co je jisté, že JALka s vámi bude a letos
začne o týden dříve, 19.4. v Kájově již tradičně. Spolu s ZAL máme
rozpracovaný etapák na celý víkend, tři závody a čtyři bodování. Také
se ladí i datum MČR SAC opět spojené s MČR Masters.
S jarním pozdravem…Karlos.
10. března | Karel Juráň