Fórum

Téma: Balík 2013

Pokud chceš vložit příspěvek do diskuze, musíš se přihlásit.

zůstat přihlášen(a)
profilové foto

kdo tu spí, vemte silničky a když bude počas můžem dát v neděli na vyvětranou Javorník, tam taky něco natočí, z Volyně 20 km. Zdar

profilové foto

Reakce na Richard Nový (27.10.2013, 22:55)

Nazdar bývalý Jalovče!
Slavnostního vyhlášení se také zúčastním a můžeme dát řeč. Zatím čau.
Petr Koblic

profilové foto

Reakce na Karlos (22.10.2013, 16:50)

Zdravím všechny závoďáky z JALky.
Na balíku se určitě bude dávat předběžně dohromady i nový kalendář závodů na rok 2014. V sobotu 14. 6. 2014 budeme opět pořádat pro ŠUAC etapák v Kašperkách. Po úvodní horské časovce bude následovat odpolední závod na náročném a pro silniční provoz uzavřeném okruhu. V dnešní době samých časovek a kriťasů možná i tak trochu zázrak. Někteří jste u nás byli i letos a myslím, že jste si dost užili (žejo kluci Galaxáci a jiní!)…
Takže pokud by se objevil zájem, nebyl by nejmenší problém náš závod zařadit do kalendáře JAL 2014.
Užijte si slavnostní vyhlášení!
Bývalý „JALovec“ Richard Nový :-)

• 27.10.2013, 22:55
  • Richard Nový
  • Reagovat

profilové foto

Zatím je přihlášeno na balík osm lidí na ubytování, ještě 492 míst je volných!!!

profilové foto

Konečně to po roce,kdy jsem po loňském loučovickém etapáku o tom psal,někoho napadlo řešit sloučení všech kategorií do jednoho balíku.Přeci to nemůže být problém po závodě lidi rozbodovat do svých kategorií.A pře­mýšlet o tom,jestli někdo ujede 70– 80 km na kole? -proboha,kolik kilometrů z vás najezdí při trénování ?To jsou přeci treninky stejně kolem těch 70– 90 km.Každopádně sloučením kategorií se nic nezkazí a bude alespoň s kým jezdit.

profilové foto

Reakce na Ladislav Roučka (08.10.2013, 22:14)

Láďo máš pravdu, ve stanovách to není. Omlouvám se. Já si přečetl stať pravidla a tam je odrážka – sportovní ředitelé týmů atd… A snad neřeknu hloupost, když za sebe řeknu, že VV by asi vážně měli být ti, kteří to celé pořádají, než ti co na ně jezdí. Až ti jako pořadateli bude každý závoďák říkat jak to máš dělat, asi ti bude divně?!Samozřejmě já jako pořadatel udělám maximum, abych se zavděčil většině a měl hojnou účast, toť návrhy vedoucích týmů. Uvedu to na příkladu Volyňského cyklokrosu.Loni poprvé…návrh ředitelů TBC na mistrák, ohlasy pro mne dobré…říkám si ok, asi dobrý, udělám to stejně a bude opět spokojenost. Ale rok se s rokem sešel a už jsou tu rozdílné názory na obtížnost a jiné. A teď babo raď!

profilové foto

Reakce na karlos (08.10.2013, 21:32)

V žádném případě se s tebou Karle nechci přít, ale ve stanovách je jasně napsáno, cituji: Nejvyšším orgánem Jal je VV. Jeho členy jsou ředitel Jal a ředitelé jednotlivých podniků zařazených v sezoně do seriálu závodů.
To o čem píšeš ty se možná někdy někdo nezávazně zmínil, ale ve stanovách o tom není ani slovo. Jak jsem ale již psal, nechci aby to vyznělo jako kritika, ale stanovy by měly reagovat na současnou situaci. Jiná byla před 10-ti lety a jiná je nyní. Jestli to má být dokument, kterým se máme řídit, tak je třeba z něj vyřadit věci, které tam už být nemají nebo některé zase doplnit. To ale nevyřešíme, když si tady budeme dopisovat. Je třeba připravit návrhy na změnu, zkonzultovat ji se zátupci týmů, a pak ji nechat odhlasovat.
Odepisuji naposled. Zbytek probereme v sobotu v Č.B.

profilové foto

Těší mě, že má diskuze takový ohlas. Je dobré se snažit pořád se zlepšovat. Zdá se, že panuje spíše nálada pro nějakou změnu bodování či kategorií. Osobně bych se nebránil jakémukoliv zlepšení, ale…:

• mám-li to říci zcela obecně, tak jakékoliv manipulování s kategoriemi a s bodováním jsou podle mě jen kosmetické změny, které nic zásadního neřeší a nevylepší. Vždy se najde skupina lidí, která na takové změně vydělá a zhruba stejně velká skupina, která prodělá. A rizika spojená s takovými změnami možná ne všichni úplně domýšlí. Tím mám namysli hlavně rozboření kompatibility našeho systému s ostatními amatérskými ligami. Jak chcete pořádat společný závod se ŠUAC nebo M SAC, když budeme mít jiné rozdělení do věkových kategorií? Hýbat s kategorií C znamená neúnosně zmenšit balík S2, nebo v případě spojení do jednoho balíku nutit kat. D,E,Z jezdit rychlejší a delší závody (tato varianta již mimochodem fungovala v Loučovicích, přestože je v rozporu se současnými pravidly).
  • mnohem více mě oslovil příspěvek Ládi Roučky, který poukazuje na to, že v současnosti VV nedokáže pružně v průběhu sezóny reagovat na vzniklé problémy a převážně diskuze zde na webu se tím zbytečně vyostřuje a nakonec to stejně žádný efekt nemá. Občas by neškodilo, kdyby VV vydal oficiální stanovisko k aktuálnímu tématu, které závodníky pálí. V naprosté většině případů by nebylo vůbec zapotřebí měnit pravidla nebo stanovy. Spíše by stačil odkaz na již existující normy, který by remcaly zavčasu umlčel.

Jinak sám také pracuji na některých vylepšeních pro příští sezónu. Jsem domluven s p. Šustrem, že je představím ve Volyni, a pokud nebudou výhrady, tak od příští sezóny je již uplatníme. Konkrétně se jedná o změnu způsobu registrace do JAL. Mám připravené technické řešení, jak vše dělat pomocí webu. Již žádné papírové přihlášky, s kterýma se musí na poštu…

profilové foto

Tak jak to tu píšete, tak za sebe musím říct ano, ale mám úctu k starším borcům a o ty tímto přijdeme. Máme pro vás předpřipravený krásný závod na květen a vím, že ti co sem nyní píšou a pojedou to vychválí, ale už to odrovná a na příště odradí borce typu Vaška Klímů, Honzi Vopata, pana Kaliny, Zlámiče, všechny dámy, nebude moci startovat Bíca, Šejnič a příchozí hobíci z oblasti, kteří k nám znají cestu. Pro tyhle by tu měla být, když to jde přiměřenější trasa. A nebo se mílím a podceňuji tyto borce. Je pravda, že ubylo za dva roky hlasů, aby mlaďoši jezdili závody kolem stovky a už si užíváme i kratší závody, což je fajn.

profilové foto

Reakce na Ladislav Roučka (08.10.2013, 20:52)

nevím jestli to řeknu přesně, ale členy VV jsou ano pořadatelé závodů, ale také vedoucí přihlášených týmů v JAL a ti mají jasně že hájit zájmy závoďáků, ale i pořadatel, když už pořádá pro JAL by měl mít hlas rozhodovat jak ta JALka poběží, když už s ní pomáhá a doufám, že těch pořadatelů nezávodníků bude vždy pomálu, aby je mohli závoďáci přehlasovat.