Fórum

Téma: JAL v roce 2018

Pokud chceš vložit příspěvek do diskuze, musíš se přihlásit.

zůstat přihlášen(a)
profilové foto

Tak zdravím po mistráku, kde JALku reprezentovalo sedm statečných a vůbec se neztratili , ba naopak. Největší hvězdou se stal Olda Novotný, který byl nejprve druhý v časovce jednotlivců, aby poté druhý den ovládl hromadný start své kategorie.Ze stejného týmu Martin Beneš si v neděli v kategorii C dojel pro čtvrté místo. Míra Pechouš vyválčil ve větru a dešti super třetí místo v časovce, aby pak v neděli stihl ještě páté místo v hromaďáku v kategorii D. David Korčák v časovce v nejnabitější kategorii C urval sedmé místo, ale když se podíváte na časy, do trojky mu chybělo opravdu málo!!!Míra Jiřička vsadil vše na neděli a v hromaďáku si doskočil pro desátej flek a jen on by asi mohl nejlépe popsat, co pro to bylo zapotřebí?! Všem těmto děkuji za účast a skvělou repre a především gratuluji ke skvělým úspěchům. Termín 12.8.a Nahořany a 26.8.Vimperk jsou potvrzeny a zablokovány. Na propozicích už se pracuje. Díky a s pozdravem Karlos.

profilové foto

Slibované fotky z Tálína jsou na https://photos.app.goo.gl/…XMCaL9cB3Nc9

profilové foto

Zdravím všechny JALkaře, dnes ještě dodám odkaz na zajímavé fotky z Tálína, ale především jsem chtěl říci, že pokud se někdo chystá na víkendové MČR SAC , tak přeji hodně úspěchů a pokud možno všechny své soupeře za zády!!!Pokud bude někdo opravdu vidět…řeknu do pátého místa ve své kategorii, vymýšlím možnosti, jak mu za JALku a její skvělou propagaci poděkovat. Samozřejmě na celkovém vyhlášení JAL. Nechci slibovat, neb sliby…chyby a nemám potvrzenou patřičnou podporu sponzorů, ale pokud vše klapne, jak je předjednáno, chtěl bych všem umístěným do pátého místa v daném závodě, alespoň proplatit startovné. Není to jistě mnoho, ale také to tu nikdy nebylo..!Budu rád, když Vás uvidím ve výsledcích co možná nejvíce a především nejvýše. Sám nemám výkonnost, abych mohl pomýšlet na dobrý výsledek a dostavuje se u mě únava z první poloviny sezóny, takže se mistráků nezúčastním. Ještě jednou přeji hodně zdaru a úspěchů. Karlos.

profilové foto

Zdravím všechny amíky a jen krátce k sobotní časovce. Časomíru nám s čipy zajistí Sváťa a po dnešní poradě, jsme se rozhodli, že na přání některých vážených členů JAL…a členek…změníme startovní nasazení. Prostě kdo ráno přijde první, dostane čip č. 1 a vystartuje první, tak někdy kolem 9,01 h. Č.2, druhý, č.3, třetí…a tak dále až do 150…Nebudeme tedy tentokráte dodržovat jednotlivé kategorie, Sváťa si vyzkouší novou alternativu měření a vy můžete kalkulovat s časem startu, větrem, teplotou…popřípadě s tím, že by jste si dali ještě odpoledne ve 14,00 hodin triatlon. Tak v sobotu se na Vás těším a s pozdravem..Kar­los.

profilové foto

Kdo byl… viděl…někdo slyšel…v televizi možná zahlédl?! Víkendového MČR v Plzni se zúčastnili minimálně naši dva členové JAL a byli vidět. Lukáš Smola si v neděli střihnul celou porci 200 kiláčků, moc pěkně zašitej v početné skupině druhého balíku, gratulace a klobouk dolů, skvělý výkon… Navíc na začátku přenosu se ukázal na totální špici závodu před všemi těmi profi astmatiky…!!!Dru­hého koho jsem zaregistroval, byl Pavel Jelínek, který si střihnul časovku i nedělní hromaďák. Z přenosu je vidět, že si to prohrál již na startu, když stál v poslední lajně 200 závoďáků!!! No na trati jsem ho viděl naživo, a vypadal dobře, také ve skupině. Jak jsem s ním mluvil, v šestém kole z dvanácti je odvolali, takže sto kiláčků si také potahnul. Šikovnej a gratulaci zaslouží také.Ještě jsem ve výsledkovce zahlédl našeho soupeře ze ŠUACU Kamila Ackermanna, ale naši byli asi lepší…tentokráte.

profilové foto

Nekaž nám tu morálku našich závodníků a začni jezdit pěkně s námi…a do roka tam budeš s chutí jezdit i na trénink…!!!

profilové foto

Reakce na Karel Juráň (13.06.2018, 11:28)

Co to tu čtu – 3× Cunkovák? Do kopce?? Jste normální? Já ho nevyjedu ani jednou! (Nechtělo by se mi jet ho ani 3× z kopce!!) No nic – cyklistům-vrchařúm zdar, a JAListům obzvlášť! ;-)

P.S.: kdo vyjede Cunkov 3× v jednom dni, má doživotní zákaz startu na „TdB“… :-))

profilové foto

Zdar a díky, aha už jsem si vzpomněl,to jsem tam byl zrovna ještě s Vámi. Zrovna tenhle příklad není zrovna správný.Možná bych naopak řekl, že tady organizace zafungovala skvěle, neb my jsme jeli jako ty hov… z kopce, pravda po hlavní, ale ta zatáčka vynášela fest a ještě byla lehce rozbitá. Nejsem si jist, ale to auto přijíždělo z vedlejší a proto mělo malou rychlost a zastavilo i díky předchozímu varování policejního vozu. Takže skvělý řidič a v tomto okamžiku i dobrá organizace.To auto také naštěstí bylo vidět, už když jsme přijížděli. Úplně stejně by to vypadalo na křižovatce pod Hrobama, kdyby tam přijelo podobné auto a zastavilo před křižovatkou.A tam byli pořadatelé tři. Musím tedy říci, že tato situace by šla plně za námi, závoďáky!!!Tento víkendový závod mi přišel zabezpečený zcela standartně na poměry amatérské ligy. Tím, že tam byli možná pořadatelé poprvé a né zcela zkušení a odvážní, dalo by se pracovat třeba s jejich rozestavením v křižovatce a v některých signálech vůči závodníkům i řidičům vozidel. Abych přidal i svůj zážitek z trati. Těch vyjíždějících vozidel odněkud, jsem také viděl pár, ale vždy zastavily. Ale jisti si při našich závodech být nemůžeme a je třeba s tím počítat. Já mám zážitky dva, ze sobotní časovky. Vykreslují nadřazenost některých českých řidičů…spíše debilů a neznalost běžných občanů obcí, jak takový cyklista může jet rychle. Hned po startu v lese v příjemném sjezdu, kde to valilo bez práce lehce přes pade , rovná silnice, přehledná, jedu si to pěkně sám, zhruba v půlce svého pruhu, proti mě jede auto, nějaká Octávie, jinak nikde nikdo, žádný štress…A najednou koukám, on jede po mé straně a najíždí na mě.!!! Asi by mě v tom lese taky nikdo nenašel.Podruhé při sjíždění ke křižovatce v Tučapech, rychlost lehce nad čtyřicet a najednou koukám, přede mnou zelená sádrokartonová deska…a blížil jsem se docela rychle! Naštěstí deska s nožičkama, zakráčela včas do nějakého dvora. Pak už to byla brnkačka. Abych nebyl jen pozitivní k celému víkendu, tak co mě zarazilo a za to nemůže nikdo z pořadatelů, byl přístup hospodských. Ty záchody byly katastrofa a nezměnilo se nic ani ze soboty na neděli. Jídlo bylo po oba dva dny pro mne dobré a obsluha snaživá, tak jsem se jal v neděli na závěr poděkovat panu hostinskému a zeptat se ho jak s námi byl spokojen. Reagoval spíše, že to pro něj byla práce navíc a votrava, což zamrzí, když jste tam zůstávali a požívali v docela slušném počtu.Zdar všem a na Monínci to zase bude velké, vlastně větší…třikrát Cunkovák…téměř jistá smrt…otrava kyslíkem!!! Karlos.

profilové foto

Reakce na David Korčak (12.06.2018, 23:46)

Ahoj, připomínku chápu, ale… Začnu jiným příkladem, co se stalo nám v čelním balíku. Ač před námi jelo policejní auto (cca 100m) tak nám před Mlýny vycouvalo odněkud (spíš odnikud) auto doprostřed silnice, že byl z každé strany max. metr. A tomu zabráníš jak? Tomu nezabrání ani úplná uzavírka tratě, která mimochodem na Monínci pana Šustra bude stát 35 tis. Kč a na to z obědů za 70kč fakt neušetříš (předávané ceny jsou od sponzorů, kteří ti peníze místo cen nikdy nedají). Takže otázka zní, jestli chceme jezdit s mírným rizikem (které si způsobujeme sami nedodržováním předpisů), nebo vůbec…
Radek

profilové foto

Nazdare, sobota nevim, nedele byla skvela, snad zacnu mit rad kopce. Mam podmet a pripominku, kdyz s nama jezdi takovyhle trhaci baliku, bylo by dobry se zamyslet nad trochu lepsi organizaci utrzenejch skupin. Prvni auto policie, to bylo super, ale cistili trasu jen 8mi nebo kolika lidem a to co se nam stalo v prvnim kole, to se mi zastavila v zilach krev. Sjezd, krizovatka pred Radeninem, jel nas balik asi 10ti lidi a prvni mladej (cislo 222) se vyhybal v pravotocivej zatacce SUVecku levou krajnici!! Kdyby to auto nestacilo zastavit (zdavim s diky ridice – mozna mel v kalhotach vic nez my), tak uz bych sem nic asi nenapsal. Mozna by bylo dobry se spolecne zamyslet, jestli treba neubrat na cenach, tombolach, obcerstvenich a nepridat na zabezpeceni. Vim, ze se jede za plneho provozu, ze s tim maji vsichni pocitat, ale je treba s rozumem. Nebudu psat certa na zed, ale nikdo bychom nechteli nic spatnyho. Ruku na srdce, kdo z vas vsech nenajizdel v ty krizovatce do protismeru?

https://en.mapy.cz/zakladni?…