Fórum

Téma: Konec sponzorství L.Šmejkala

Pokud chceš vložit příspěvek do diskuze, musíš se přihlásit.


zůstat přihlášen(a)
profilové foto

No tak se domnívám ,že pro pana Zikmunda to někdo pěkně napsal ,ale psal o něčem jiném než je náš spor. Obrátil jsem se s ním problémem na firmu WEBER v Praze ,ale po tomto článku koukám že jak píše pan Zikmund si může dělat zásahy do fotek nejen na firmu WEBER a tým WEBER ale na jakoukoliv fotku týmů když si vzpomene. Myslím si že na to nárok nemá a musí respektovat nějaká pravidla a hlavně slušnost.
Jinak jak píše pan Zikmund co vše pro JAL dělá zdarma, no já jen připomenu že celé roky vozím Davida Švadlenu na závody a on je fotí a nikomu ne účtuji ani korunu a ani by mě nenapadlo se vůbec o tomto zmiňovat. Děláme to s láskou pro JAL a ne pro peníze a nebo se vytahovat.No jinak pan David Švadlena do nedávna dával fota na plac a nebudu jmenovat a ten člověk si je klidně vydával za své což není taky zrovna fér.
V závěru si jen přeji aby ten způsob úprav jak tady někteří přikyvuji panu Zikmundovi že je to v pořádku že se nic neděje nepřešel v to že si lidé budou mazat hlavy dávat tam zvířecí a bude to v pohodě a budeme se smát.
Luděk Šmejkal


profilové foto

Tak a přidám svůj postoj k celému případu. Ziky už se vyjádřil, za což mu děkuji. Věřil jsem v trošku něco jiného, kratšího, prospěšnějšího, už kvůli naší dlouholeté spolupráci a plánům do budoucnosti. Zároveň tak trochu očekával, že možná přijde tato dotčená, sebepochvalná óda. Ten dopis mne nepřesvědčil a každý nechť si úsudek udělá sám. Dám za pravdu Petrovi, že na svůj veřejný FB si může dávat co chce. Zároveň si ho však kdo chce může přečíst a pak se mu také nemusí něco líbit a může se ozvat. Pan Šmejkal se ozval a Peťa ač jsem ho slušně požádal s tím má problém. Mohlo být smazáno. Není. To že Petr nepovažuje pana Šmejkala za sponzora JAL asi není jeho věc, jen jeho názor, který se neslučuje se skutečností. Srovnávat dobrovolného sponzora s placením startovného a příspěvků mi přijde podivné. Mám-li si vybrat v tuto chvíli, tak beru sponzorský dar pana Šmejkala a startovné od členů CTW na mnou pořádaných závodech oželím s myšlenkou, že ostatní přijedou kvůli závodu a ne kvůli hádance, zda se něco mezi někým nesemele?! Prostě bude klidná, přátelská nálada.Ostatní pořadatelé se mnou nemusí souhlasit a mohou se postavit k celé věci opačně. Tím také odvolávám mnou vyřčená slova o vyřazování některého člena za účasti hlasování VV. Je pravdou, že asi nikdo nemá náladu se tím zabývat a přilévat do ohně. I tak jsem doufal, že se to vyřeší jiným způsobem a je pravda, že se to vyřeší. Variant je více a ukáže je čas. Závěrem chci říci, že celá kauza mě velmi mrzí a řešíme zde jiné věci než volnočasové cyklistické měření sil. S pozdravem Karlos.


profilové foto

Ještě jednou reakce a názor pana Klímy na vyjádření Zikyho. Třeba jako protipól toho co píše PK.Ahoj Luďku a Karle,

podle mého je reakce pana Zikmunda naprosto irelevantní, postrádá jednoznačně tzv. sebereflexi po tom, co vše vyvolal svým nejapným příspěvkem na FB.

Pouze se upnul na nic neříkající odpovědi všem, kdo se k němu vyjádřili adekvátním způsobem a na druhou stranu " pochválil toho, kdo ho měl tzv. podržet, Pavla z Prahy.
Navíc se snažil najít klauzuli o Mistrovských dresech, kde by neměl " zakázané " svoje chování se takto vyjadřovat a něco upravovat.

A co víc, žádná omluva, pouze jeho pochvalné ódy na to, jak je dobrý a činný, co vše pro spolek udělal a proč vlastně přestal jezdit závody v JAL. Ano, časovky do kopců jsou vždy pro pořádání jednodušší už kvůli všem povolením dotčených orgánů apod. I my v MP se s tím potýkáme a z celkových 8 časovek máme z toho pouze dvě " rovinaté ". Ale přece není nikde povinné, aby to někdo jezdil, když mu to nevyhovuje a je nastavený na delší distance. Pouze ale zapomíná na to, že JAL a další spolky organizované v S.A.C. jsou postavené pro všechny kategorie a na každý dokáže perfektně vstřebat závodní objemy kolem 100 km.

A co se týče znovu omílaného závodu M JAL v Tálíně, jeho prvotně " nevhodných 8 km " a snad brzký dopolední start, tak buďme rádi, že pořadatel 100% zajistil bezpečnou trať s neskutečným dokonalým asfaltovým povrchem což je vždy ta nejvyšší priorita pro závod ( BEZPEČNOST a POVRCH ) a závod se jel začátkem července, takže dlouhé dny a krátké noci a jestli někdo má problém s ranním vstáváním, tak to bohužel pořadatel nemůže " garantovat ", neboť se ze strany M JAL jednalo o vložený závod do celého programu triatlonového sportovního podniku v Tálíně. Když to někomu nevyhovuje, kdo je z Jižních Čech a naproti tomu, někdo přijede až z Brna, protože prostě a jednoduše má zájem se zúčastnit a dle toho si upraví režim…tak je na zvážení, jestli vůbec tento " stěžovatel a populista " má vůbec zájem mít celkový pozitivní náhled na chod JAL.

To je vše a už se tím nebudu zabývat, protože ten člověk mě za to nestojí.

Kluci mějte se a já jdu trénovat do další druhé poloviny MP, zrovna 22.7. máme horskou časovku na Dlouhé Stráně ( 12 km ), takže abych to nejel lanovkou…

ZdenekK


profilové foto

Mám potřebu Vám přeposlat i reakce a vyjádření nestranných pozorovatelů a příchozího závodníka. Tento mail mi přišel hned v týdnu po Tálínu a ve druhém příspěvku ještě tento pán z Brna reagoval na dění kolem té Zikyho taškařice.

Ahoj Karle,

při serfování sportovních webů jsem samozřejmě otevřel i Váš i s ohledem na to, že jsem se aktivně zúčastnil dvou závodů silničních časovek v roce 2016 ( Temelín ) a letos profesionálně uspořádaný M JAL Tálín.

Musím uznat, že M JAL Tálín byl opravdu co do organizace 100% perfektně vydařený sportovní projekt. Vůbec nebudu hodnotit to, zda je adekvátní distanc 8 – cca 30 km, tak jak se rozvíjela diskuze, kterou jsem si načetl, protože podle mého názoru nebyla vůbec podstatná, neboť i na krátkém objemu s dobrým převýšením se dá postavit opravdu náročná trať a je úplně jedno, jestli ty nejúspěšnější budou od sebe dělit pouze sekundy a nebo minuty. Důležité je s ohledem na bezpečnost to, aby se pořadatelům podařilo zajistit bezpečnou trať s vymezením silničního provozu ( s čímž máme dál větší problémy jako všichni pořadatelé a potýkáme se s různými dotčeným orgány )a to se ve finále zdařilo. Takže jsme se všichni vrátili v pořádku do svých domovů.

Myslím si, že s ohledem na svůj věk a závodními zkušenosti i s aktivní dlouholetou organizací naší rodiny, především mého syna, bývalého čs. úspěšného reprezentanta v triatlonu reprezentující dlouhodobý klub EKOL team Brno s jeho výsledky a zkušenosti s pořádáním sportovních akcí v rámci sportovní agentury Galant sport Brno, můžu naprosto objektivně porovnat jednotlivé úrovně těchto sportovních projektů v rámci ČR.

Vím, jak je těžké dát dohromady spolek aktivních a zapálených lidí, kteří by chtěli za účasti slušných sponzorů a srozuměných donátorů připravit jakýkoliv sportovní projekt, který by měl svojí váhu a nabízel závodivé veřejnosti plné vyžití části víkendových dnů v roce tak, aby se poté rádi vraceli a tím dokázali všem organizátorům, že jejich nastoupená cesta a rozhodnutí bylo správné a současně si sami dokázali, že jsou schopni nabídnout tento sportovní program a dostat se do plného povědomí lidí. A to je snad ta největší odměna za jejich aktivitu, když nepočítám zisk minima základních finančních prostředků pro vlastní chod spolku, které jsou nutné pro zakoupení a servis sportovního, reklamního materiálu apod.

Každé jednání jednotlivců se stávajícími sponzory o jejich udržení podpory spolku a současně i s rozšířením o další menší apod. získanými pro vlastní aktivitu a rozvoj je vždy to nejdůležitější k zachování vlastního chodu tak, aby bylo dosaženo kýženého cíle a dokázalo nabídnout od A až po Z vše co je potřebné k tomu, aby byl současný, či nově vznikající sportovní projekt zdařilý. Bez těchto přispívatelů a musím říci, že dobrovolných a znovu to opakovat…dobro­volných to prostě nikdo z nás nedáme dohromady. A zde se právě musím zastavit a poohlédnout se nad tím, co vzniklo za krátkou dobu po skončení M JAL v Tálíně na diskuzním fóru za příspěvky právě někoho, kdo si asi plně neuvědomil, co se svým nejapným počinem může vyvolat. Možná si myslel ( a o to hůře, že snad jak píšete člena výkonného výboru !!!), jak je vtipný a nebo to bylo možná důsledkem " horkých " letních dnů, ale každopádně se mu povedlo, tímto nevhodně otřít o úspěšného dlouhodobého sponzora, což vyvolalo bohužel obrácenou reakci a místo úspěchu kýženého očekávaného pofiderního úspěchu tohoto žertéra došlo k tomu nejhoršímu, pravděpodobně ukončení sponzorství. Pak je na zvážení, zda tento člen výboru by neměl sám přijmout vlastní odpovědnost a požádat o uvolnění z dané funkce a samozřejmě tak jak vyzýváš sám, aby se veřejně omluvil napadené straně. Těžko si ale umím představit že by to mělo být vyřešeno pouze tím, že dojde k veřejné omluvě. Je to slušná forma k očištění svého jména dotyčného touto formou, když se k tomu postaví čelem a až v případě, že by k tomu nenašel svojí osobní odvahu, pak by mělo dojít k hlasování o jeho setrvání ve výboru.

Každý odpovídáme především za svoje činy, ale tady došlo a nebo může dojít k problému celému spolku nevhodně zvoleným jednáním jednotlivce a za to je nutné nést plnou odpovědnost jako volený orgán.

Myslím, že můj názor je jedním z několika a navíc, je pouze od tzv. " příchozího ", ale považoval jsem to svým způsobem za důležitý a samozřejmě Vám držím palce do dalších aktivit a užívejte si pestrobarevný život v sedlech. Když najdu zase nějaký volný vhodný termín ve svém sportovním kalendáři, rád se k Vám zase podívám už i s ohledem k tomu, že polovina mojí rodiny žije v krásných Jižních Čechách.

Zdeněk Klíma
724364111
Brno

P.S.: Můj příspěvek můžete v případě potřeby zveřejnit na webu JAL.


profilové foto

Reakce na Petr Zikmund (11.07.2017, 22:05)

Petře to je přesně to co se tu řeší už mnoho let. Místo toho, aby se to někam „hnulo“, budou se zakazovat (pardon – správný termín je NEDOPORUČOVAT) závody a vyhazovat lidi. Když se podíváte na seznam silničních závodů a další soupisku členů JAL 2017, tak bych velice opatrně volil slova nedoporučuji, zakazuji, vyhazuji… Fakt super. Jen tak dál. To by se před patnácti (dvaceti) lety stát nemohlo…


profilové foto

Vážení přátelé a VV JAL,

to, co se zde odehrává, jsem nemohl nechat bez reakce. Ta však přichází se zpožděním, protože se plně věnuji přípravám akce „S kreditkou na Tour“, která propaguje silniční cyklistiku v jedné z jejich nejčistších podob – výsledky naší práce můžete sledovat třeba na stránce www.skreditkou.cz. Již zítra vyrážíme na kolech na více než 1100 km dlouhou cestu z Tábora na Tour de France.

A teď už k tématu – úvodem bych rád řekl, že JAL ctím a již více než 7let podporuji účastí na závodech a registrací členů mého týmu do celoroční soutěže. Téma, které je tu řešeno, se mě velmi dotýká – na rozdíl od velké většiny z Vás už přibližně 3 roky. S čistým svědomím také mohu tvrdit, že o událostech, které vyústily mimo jiné ve zveřejnění zde propíraného roztomilého medvídka na dresu mistra JAL a vedle toho i v zakrytí tohoto loga kusem látky na mém dresu mistra JAL při nedělní vyjížďce v Táboře v roce 2016, nevíte zhola nic.

Mým záměrem nebylo poškodit JAL a ani urazit pana Šmejkala. Pouze jsem cítil potřebu vyjádřit jasně a nenásilně mé stanovisko ke způsobu jeho jednání tím, že na svých stránkách neodprezentuji logo jeho společnosti. Realizoval jsem to pomocí medvídka, kterého jsem umístil na fotografii zveřejněnou na FB týmu CTW. Je věcí každého majitele webové stránky, kterou firmu bude a kterou nebude propagovat. Jako majitel facebookové stránky Cyklo Teamu Weber si vyhrazuji právo zveřejňovat příspěvky, které budou vyjadřovat postoje a názory týmu a propagovat pouze partnery mého týmu a společnosti, s jejichž jednáním a názory se ztotožňuji. Logo společnosti pana Šmejkala není logem JAL. On sám mě a CTW slovně, výhružkami i formou FB komentářů napadá již pár let a JAL tak staví pouze do role rukojmí v jeho boji proti CTW. Dále se o tom už nechci rozepisovat.

V pravidlech JAL jsem nalezl pouze tuto formulaci, týkající se mistrovských dresů:
„V případě, že bude v zájmu partnera soutěže start některých jedinců v úboru nesoucí barvy firmy (například mistři JAL, vedoucí průběžného pořadí soutěže atp.), jsou závodníci povinni respektovat toto nařízení a startovat v příslušném závodě v barvách (s logem) partnera soutěže. V opačném případě bude každý, kdo poruší povinnost účasti v závodě v určeném sportovním úboru sankciován odebráním cen a polovičního zisku bodů v závodě.“
Nic víc k tématu dresů JAL a jejich prezentace pravidla neobsahují.

Dále bych chtěl reagovat na vyřčená obvinění:

David Švadlena napsal: „Je smutné, že to udělal „člověk“, který v životě nedal do JAL ani korunu a jen vyhledává konflikty a myslím si, že když to bude takhle dál pokračovat tak moc závodu v JAL nebude“

Reakce: Davide, formou sponzorského daru jsem JAL opravdu nepodpořil. Nechám na zvážení čtenářů, do jaké míry je podporou a propagací JAL pravidelná účast celého týmu na závodech seriálu, registrace do celoroční soutěže, motivování nových závodníků k registraci (v posledních letech jsem přivedl do JAL mimo jiných i Šmejkala juniora) a produkování článků a reportáží o závodech JAL. Do JAL jsem tedy investoval pouze peníze za startovné a registraci, ale za propagaci závodů na mých stránkách jsem žádné peníze nepožadoval. Nad rámec těchto poplatků není povinností závodníků přispívat do kasy JAL. Předpokládám, že mám právo se svobodně vyjadřovat k jejímu fungování a nevím o žádném závodu, který by byl zrušen jen kvůli mé osobě. Konflikty cíleně nevyhledávám.

Karel Juráň napsal: „…Tvrdím, že vzhledem k tomu, jaké mají vztahy pan Šmejkal a tým CTW, ten kdo tohle vytvořil, věděl, co bude následovat a že to nebude pouze úsměvné! Takže také mám pocit, že to bylo zcela úmyslné poškození JALky a zesměšnění jejích sponzorů a pořadatelů, toliko člena výkonného výboru!!! Není to poprvé a o to je to horší! Vyzývám tedy, tady, veřejně autora upravené fotografie, aby na svůj čin zde reagoval, zamyslel se nad sebou a panu Šmejkalovi se zde veřejně omluvil. Nejlépe by mi bylo, kdyby mi pan Šmejkal zavolal, že se dotyčná osoba zachovala jako chlap, že se sešli, vše ústně narovnali a nemají spolu další problém!!!“

Reakce: Vůbec jsem nepředpokládal, že bude mít mé dílo takový ohlas a jak jsem napsal dříve, nebylo mým zájmem poškození JAL. Šlo pouze o jednu z mála reakcí na vystupování p. Šmejkala. Členem VV dle stránek JAL nejsem já a ani pan Šmejkal – nerozumím tedy této části. Prosím o připomenutí, kdy jsem někoho poškodil a zesměšnil. Pamatuji si pouze na spor s p. Hájkem, kdy jsem jménem CTW a dalších dotčených jezdců řešil porušení pravidel při loučovickém etapáku (jízda za doprovodným autem) a byl mi za to zakázán start na jeho závodu. V tomto případě mě jeho reakce překvapila, ale současně musím říct, že jeho práci obdivuji a klidně s ním zajdu na pivo. Zamýšlím se nad sebou stále a často své činy zpětně konfrontuji s případnými následky. V této situaci bych však jednal stejně. S panem Šmejkalem problém nemám, on ho má bohužel asi se mnou.

Martin Kříž napsal: „…Myslel jsem si že averze CTW vůči Velo clubu Tábor resp. Luďkovi Šmejkalovi je již minulostí. V někom to stále ale asi zůstane navždy, jak je vidět a to je škoda, protože svým jednáním poškozuje nejen sponzora, kterých v soutěži není nadbytek ale i nás jezdce. To z toho důvodu, že Luděk nemá chuť už v příštím roce JAL sponzorovat, ale nechce ani nadále držet tým Velo club Tábor, což se dotýká i mě.“

Reakce: Opět zopakuji – averze je jednostranná a to v opačném směru – CTW pouze reaguje na chování p. Šmejkala. Z další části textu je zřejmé, že panu Šmejkalovi nejde o JAL a ani o jeho tým – chce jen poškodit CTW. Zrušení Velo Clubu Tábor kvůli mně? To je opravdu úsměvné. Pan Šmejkal tým tedy založil kvůli mně – po kritice mého způsobu vedení týmu CTW, ve kterém dříve působil jeho syn…nyní ho – kvůli mně – zruší?

Michael Baťka napsal: „…Zdá se však, že osobní averze je natolik silná, že i dospělý člověk (záměrně nepíši chlap..) se chová jako idiot a škodí. Všichni víme, že to není poprvé a kritika všeho a všech je takovým jeho „sportem“ . Zaráží mě však, že někdo, kdo nikdy neudělal nic pro zlepšení JALky jako takové, neuspořádal žádný silniční závod, má tu odvahu a uráží pana Šmejkala, který toho za jediný rok dokázal více než tento „FB fotodesigner“ za celou svou kariéru v JAL.Protože to není poprvé (a asi ani naposledy), myslím si, že vyloučení z JAL je vhodné řešení.“

Reakce: Michaeli, jen bych se opakoval. Prošel jsem si v rychlosti historii fóra JAL a mezi tou hrstkou přispěvovatelů jsem našel jen své pochvalné komentáře k závodům. Jako jeden z mála jsem o závodech psal články a příběhy, které měly velkou sledovanost a zcela jistě JALce na popularitě neubraly. Pokud si dobře pamatuji své kritické komentáře, šlo o závody v Hosíně, kde se dva roky po sobě čekalo na výsledky 3–5 hodin a o poslední časovku v Tálíně na 8km se startem v 9 ráno a obecně se mi nelíbí jednostranné zaměření JAL na vrchaře – ale už jsem se přizpůsobil trendu a rok nežeru – kopce mě teď baví mnohem víc ;). JAL Bílsko, Loučovice, Písek, Choustník, Milevsko, Temelín, Monínec, Šumavské Hoštice – to je jen stručný výběr z mých pochvalných pozávodních komentářů ať už zde, formou článků na FB nebo osobně v diskuzi s pořadateli/ře­diteli. Pravdou je, že komentuji často a je pravděpodobné, že někteří se mnou nebudou souhlasit – takový je život, ale od toho je diskuze.

Závěrem bych chtěl poděkovat Pavlovi Jelínkovi za jeho komentář a dovolím si citovat jeho slova: „Působí to na mě, že více než o upřímný zájem prezentovat své logo, jde o osobní problém s CTW. A do takových osobních sporů JALce nic není. A to i přes to, že se jedná o spor významného sponzora s řadovým členem.“

Přeji JAL, aby pod vedením Karla Juráně či kohokoliv jiného stále vzkvétala a nebyla nucena účastnit se osobních sporů – ať už ze strany sponzorů či závodníků.

P.S.: Pro nezasvěcené, kteří si chtějí udělat svůj vlastní názor, přidávám odkaz na několik desítek mých (snad zábavných) příběhů z dění nejen v JAL. V diskuzním fóru JAL lze najít mnoho mých textů s pochvalnými komentáři i s náměty na možné zvýšení zájmu o dění v JAL:
https://www.facebook.com/…Weber/notes/?…
Vybrané články o JAL najdete zde:
https://www.facebook.com/…39873050689/
https://www.facebook.com/…30493311627/
https://www.facebook.com/…10683286941/
https://www.facebook.com/…73616050648/

s úctou Petr Zikmund, CTW


profilové foto

Tak zdravím při neděli, dva dny jsem strávil sportováním bez fóra, přesto se ke mě dostávalo průběžné dění. Tak to vemem pěkně od kraje. Je třeba dát Petrovi za pravdu, je nová doba… budu pokračovat dále… mezi lidmi se vytrácí slušnost a vychování. Všechno funguje, až na některé cycling oddíly, které se pomalu rozpadají, tak tam je třeba zaměřit svoji činnost a aktivitu. A teď k Pavlovi. To jestli někoho urazí nějaká malůvka je věc zajímavá. Troufám si tvrdit, že malůvka neurazila nikoho jiného, kdo si toho všiml, než toho komu byla adresovaná. Vztah pana Šmejkala k medvídkům nevidím nijak zle, pokud bude medvědí hlava třeba na místě hlavy člena CTW, pak už se tomu zasmějeme opravdu všichni. Pokud je ta směšná hlavička na místě loga firmy, která sponzoruje náš spolek a ta firma je chloubou našeho sponzora, pořadatele závodů, majitele oddílu a člena VV, pak už by to mělo pár lidem vadit. Minimálně členům VV. Čehož jsi též členem. Je to stále jen prkotina a možná právě proto by jsme to měli řešit, protože jak píše Petr, je nová doba a konkurenční boj a nenápadné dvojsmysly budou přibývat, tak proč to neutnout hned v počátku. Ono je to právě o té slušnosti… když jsem napsal, že by se strůjce fotomontáže měl omluvit, čekal jsem něco jako…hele lidi, vždyť je to pr…! Nečekal jsem, že se tím někoho dotknu, takže se teď dotyčnému omlouvám a na dalších závodech spolu vypijeme láhev něčeho opojného, co to napraví!!! Čímž by byla asi pro všechny čtenáře zde jasně hozená rukavice panu Šmejkalovi a bylo by na něm, aby ji zvedl a přijal. Místo toho ani řádka a naopak na propagovaném FB, který asi ještě nikdy neměl takovou sledovanost…a JALka z toho taky nic nemá!!!, přibyla další fotečka, kde má člen CTW na stupních vítězů přes logo sponzora růžžovoučké spodní prádlo, či plavečky a hlavičkama zvířátek se to tam jen hemží. Čímž nám chtěl autor zřejmě naznačit, že na jeho FB jsou takové věci naprosto normální. Jestli Olda nosí růžové spodní prádlo, můžeme pouze jen domýšlet? Každopádně stojí k zamyšlení, kdo takové věci tvoří a proč od toho očekává slávu a kopici kliknutí na FB, což prý teď dost letí a je to důkaz, že ten člověk je borec a celebrita. Toliko k medvídkovi!!! Nepochopil jsem tvůj příměr k Monínci, kde jsem veřejně a osobně vystoupil a omluvil se nejen sponzorům, ale i závodníkům za to, že jsem nezajistil na tento den mistrovské dresy a napravil jsem to, jak jsem slíbil v Tálíně. Návrhy na vylučování a změny jsou normální. Zatím žádný takový návrh neprošel, takže bych nepsal o plýtvání. Od toho je VV JAL a né můj ředitelský hlas, aby se tyto věci řešily čistou hlavou. A to že nejsou v kalendáři pro tebe pěkné závody od jmenovaných pořadatelů má úplně jiné důvody, než že by někdo rozhodl o jejich vyloučení. Abych napsal také něco svého… mrzí mě, že ze strany členů CTW nepřišla ani řádka jakékoli reakce, která by mnohé vysvětlila, jeden její dost důležitý člen je nyní na dovolené na TdF, tak počkáme až se nám vrátí, třeba se to někam pohne a uvidíme. Děkuji za Váš čas při čtení a omlouvám se za unavené oči z dlouhého čtení. V sobotu ve Vimperku snad bude veseleji. Karlos.


profilové foto

Reakce na Pavel Jelínek (08.07.2017, 11:34)

Jiná doba Pavle. Ale jinak všechno „funguje“…


profilové foto

Zdravím,
přiznám se, že jsem dlouho musel na FB hledat, o čem že to tu je vlastně řeč, okolo čeho tady všichni krouží, pohoršují se a nikdo se to neodváží pojmenovat. A pořád si nejsem jistý, jestli už ta skandální fotka není třeba smazaná. Anebo se opravdu všichni bavíme o tom samém? O fotce ze stupňů vítězů v Tálíně, kde je na Oldově mistrovském dresu nahrazeno logo Hlídací služby hlavou plyšového medvídka?

Neznám zákulisí zjevně komplikovaných vztahů mezi CTW a VCT. Ani neznám vztah p. Šmejkala k medvídkům. A tak možná právě proto nerozumím, jak může taková malůvka někoho tak vážně urazit. Vlastně je mi trochu trapně, jak moc se to tu pitvá.

Působí to na mě, že více než o upřímný zájem prezentovat své logo, jde o osobní problém s CTW (jinak bych totiž třeba očekával, že se p. Šmejkal ozve už po Moníci, kde nebyly mistrovské dresy s jeho logem rozdány vůbec). A do takových osobních sporů JALce nic není. A to i přes to, že se jedná o spor významného sponzora s řadovým členem.

Obecně, co se vylučování členů z JAL týká, velmi bych s tím šetřil. Dejme si pozor, aby nám ty naše funkce nestouply do hlavy. Na můj vkus se těchto návrhů za poslední dobu vyskytlo až moc (včetně návrhů na „zákaz pořádání závodů pro JAL“). Jediný hmatatelný „přínos“ vidím v tom, že z kalendáře JAL zmizely pěkné silniční závody pořádané P. Koblicem a R. Sedleckým.


profilové foto

Ahoj všichni, ačkoliv jsem spíše nepsavec, na toto již musím reagovat. Fotka je sice jenom fotka (byť dětinská), ale důsledky již vážnější. Pan Šmejkal je jedním z mála, kteří pro JALku nezištně pracují, pořádá v obtížné době závody a sponzoruje tým – měli bychom si jej tedy vážit a neurážet . Zdá se však, že osobní averze je natolik silná, že i dospělý člověk (záměrně nepíši chlap..) se chová jako idiot a škodí. Všichni víme, že to není poprvé a kritika všeho a všech je takovým jeho „sportem“ . Zaráží mě však, že někdo, kdo nikdy neudělal nic pro zlepšení JALky jako takové, neuspořádal žádný silniční závod, má tu odvahu a uráží pana Šmejkala, který toho za jediný rok dokázal více než tento „FB fotodesigner“ za celou svou kariéru v JAL.
Protože to není poprvé (a asi ani naposledy), myslím si, že vyloučení z JAL je vhodné řešení.
M. Baťka