Fórum

Téma: Pomoc při výběru kola

Pokud chceš vložit příspěvek do diskuze, musíš se přihlásit.


zůstat přihlášen(a)
profilové foto

Zdravím. Moc se tu nikdo nerozepsal, tak zkusím poradit coby tzv. „poučený laik“: nebude, myslím, tolik záležet na značce, jako na vybavení (kvalitě rámu, řadě doplňků a tak) kola. A to se odvíjí od toho, jak chceš jezdit (jestli jen projížďky, a to krátké či dlouhé, svižné či výletní, nebo závody [a jaký typ], nebo na pohodlí, jakým terénem budeš nejčastěji jezdit, atd. atp.) a samozřejmě (nebo především?) i od toho, kolik si můžeš dovolit investovat. Na trhu je tak velký výběr všeho možného, že po zásadním ujasnění, jak budeš kolo používat, ti pak prodejci snadno nabídnou konkrétní kolo na míru (rozhodující není jen výška a váha, ale i poměry končetin, trupu apod.). Navíc oni pak vědí i takové věci, jak se co rozbíjí, reklamuje a tak, takže jako přidanou hodnotu mohou doporučit větší „držáky“ a podobně. {Když napíšeš, odkud jsi, jistě se ti někdo z okolí ozve; z toho důvodu je dobré nechat tu i tel. č. nebo mail, a pokud možno zhruba i tu cenovou hladinu; bez ní tu těžko obdržíš nějaký konkrétní typ.)
První rada je – nekupuj kolo v hypermarketu apod, ale ve specializovaném obchodu, kde ti pak prodejce bude dál radou a pomocí k dispozici při případných problémech!

P.S.: co, závoďáci a prodejci, napsal jsem to dobře? Nebo ne? Opravte mě a doplňte – páč i mě někdy koupě horáku v budoucnu čeká… ;-)


profilové foto

Reakce na Petra Svobodová (02.11.2016, 14:07)

Tady bude možností, Cyklo Jiřička, Míra Pechouš z Hrdějovic, Olda Míka, který to umí u Otýlie pěkně na míru! Kromě běžných měrných jednotek bude důležité také finanční rozmezí a výkonnostní předpoklady…toho kola. Jinak se dá ledacos zkouknout a nastudovat v naší kolonce partneři, kteří se dají rozkliknout a kouknout do katalogů.


profilové foto

Dobrý den,
potřebovala bych poradit s výběrem horského kola. Měřím 173 cm a vážím 60 kg.
Dokázal by mi tu někdo poradit jaké kolo by pro mě bylo vhodné?
Děkuji předem :)