Fórum

Téma: Lenora dobře či špatně?+ něco Oldíkovi.

Pokud chceš vložit příspěvek do diskuze, musíš se přihlásit.


zůstat přihlášen(a)
profilové foto

Děkuji.Mé obracení je podepřeno konverzací s členy JAL, kterých se to také týká. Dostal jsem dvoje výsledky, s a bez. Tak jsem je také přeposlal Pavlovi s doporučením a vysvětlením, proč by to mělo být tak jak to je. A já doufal, že uděláš revoluci jako v Turecku a zbavíš mě JALkových povinností a já budu jen svobodně objíždět závody a smát se žabomyším válkám.


profilové foto

Reakce na Karel Juráň (08.08.2016, 12:30)

Umíš pěkně v písmu všechno obracet než to vůbec ve skutečnosti bylo a je. Nebudu už se s tebou v ničem přít a více přispívat. Oficiální výsledky jsi dostal a jestli je tedy diktátorsky upravuješ jako jiné věci ve vedení JAL, tak je to tvá věc, když to nikomu nevadí. Na závěr si vypůjčím už jednou vyřčené.. At JAL (Juráňova amatérská liga) šlape stále dobře a na balíku ve Volyni je narváno tvými obdivovateli.


profilové foto

Velmi správně Roberte, žádej mé odstoupení, navrhni se sám do funkce. Pokud mne neodvoláte, tak s tvojí další účastí vJALce stejně nepočítám.Jsi přesně ten typ člena JAL, který celý rok sleduje dění v seriálu odněkud z Prahy a pak bude vyprávět o nesmyslně nízkém startovném a připomínat ostatním, že už nežijeme v komunismu.Doufám, že tímto tvrzením si zdravě naštval další členy VV, kteří takzvaný tvůj komunismus v JALce zavádějí a rozmazlují tak věrné závodníky JAL.To že tady píšeš, že ceny od sponzorů sis ponechal na další, lépe obsazený závod, jen dokládá, jak se stavíš ke svým kamarádům z JALky. Ale třeba se pletu, dají Ti za pravdu a podpoří Tě. Že umíš udělat pěkné závody a na nich zajistit vše organizačně jsem tvrdil vždy a stále tvrdím, takže Ti přeji hodně štěstí v pořádání masovějších podniků v lukrativnější oblasti než jsou Jižní Čechy, kde se amatérům částka 150,–za startovné zdá tak akorát a né nesmysl. To že jsem se s tebou loučil při předávání beden v dobrém, poněvadž do sebe ještě nezapadly všechny informace.A vy­řazení Oldy. Už v Lenoře jsi řekl, že jeho vyřazení necháváš na mě a pouze nejsi ochoten mu předat cenu. Podle názorů zainteresovaných, budu li jmenovat, tak to byl Míra Jiřička a Martin Kříž. Tedy první a třetí v Oldovo kategorii. Ani jeden netvrdil, že by Olda přišel k nějaké výhodě, špíše to brali jako takovou frajeřinku pro zábavu. Navíc do toho prohřešku bylo zapojeno více lidí a ty už nezmiňuješ, jasně protože jsi už nikoho jiného neviděl a už tě také nevytočil. Navíc letos objíždím celou JALku, s těma klukama závodím, tak na to mám jiný náhled než Ty. Ale pokud si prosadíš vyřazení Oldy z výsledků, tak nejvíce potěšíš mě, neb ho opět skočím v celkovém hodnocení poháru. Tak zatím.Karlos.


profilové foto

Reakce na Karel Juráň (08.08.2016, 00:22)

Karle, pane řediteli,

Po přečtení tvého obsáhlého příspěvku jsem si jen utvrdil správnost mého rozhodnutí ukončit své aktivity s pořadatelstvím v JAL, které jsem měl už před uspořádáním závodu a také potvrdil můj názor a nesouhlas se směrováním JAL a jejím vedením. Už jen to, že včera odpoledne ti vracím pořadatelské bedny a ani slovem nic z toho co jsi napsal, mě osobně slovem neřekneš, rozloučíš se s díky podáním ruky a pak večer napíšeš obsáhlý příspěvek s kritikou. Já zkusím odpovědět na body, které jsi zmínil:

  1. Čipová časomíra: měla být od SportBase, ale majitel a časoměřič ze závažných zdravotních důvodů s omluvou zrušil měření. Poté jsem neúspěšně hledal náhradu, vše bylo obsazené nebo velmi drahé. Na čipovou časomíru jsem měl dotaci, která nemohla být použita na nic jiného. Požádal jsem tedy Michala, kterému zrovna odpadl jiný závod a mohl nám pomoci. SportBase nám ponechal registrační formulář pro dokončení přihlášek předem.
  2. Výše startovného: je na každém pořadateli, z jednání VV bylo vždy doporučení držet startovné na nesmyslně nízké částce, které neodpovídá dnešní době. Já jsem se rozhodl splnit tohle doporučení přihláškou a platbou 150 Kč do 31.7. tj. 5dní před závodem a poté zvýšit startovné o 100 Kč. Níže vyčíslím, na co bylo použito startovné.
  3. Ceny: předchozí ředitel JAL vždy pořadateli mistráků rozdal do cen to, co jsi ty rozdal v tombole. Tím neříkám, že to bylo špatně, ale naopak je lepší, že se dostalo na všechny a ne jen na ty stejné tváře. Dále vítěz obdržel dres mistra od JAL. Bedna při mistráku by měla být čest jen tam stát a ne očekávat ceny za tisíce. Při loňském závodě Šumavské trojboj jsem rozdal ceny za zhruba 50.000 Kč. Letos jsem měl připravené podobné ceny v tomhle řádu, ale jen při vyšší účasti. Vyšší účast jak píšeš, se nekonala, tak jsem se na poslední chvilku rozhodl k obálkovému řešení poukazů na ubytování a ceny si ponechat na další akce. Poukaz není od listopadu, ale od října do vánoc jen z toho důvodu, že je obsazeno. Samozřejmě je možnost se domluvit na jiném volném termínu.
  4. Občerstvení zdarma pro závodníky: nejsme už v komunismu, aby bylo vše zadarmo. Jestli toto někdo z pořadatelů nabídne, tak buď má sponzory, kteří to zaplatí, já je neměl, nebo mají větší počet startujících a i větší přísun startovného, to jsem také neměl.
  5. Peníze navíc poslat na účet JAL: Karle, prober se! Tohle ti napíšu dále ještě minimálně jednou. Nebudu tady rozepisovat rozpočet do detailu, ale jen ve zkratce. PŘÍJMY: sponzoři = 0 Kč, startovné = 11.800 Kč VÝDAJE: PHM = 2.000 Kč (přeprava oblouku, pořadatelské bedny, rozvoz pořadatelů, značení, předjezdci…), pronájem parkoviště 2.000 Kč, značení a jiný spotřební materiál = 1.000 Kč, pojištění = 750 Kč, oprava protrženého oblouku = 1.500 Kč. Karle počítej…zůstalo mi 4.550 Kč! a z tohoto zůstatku jsem pozval na pivo a jídlo 14 pořadatelů a Michala jako časoměřiče. Všichni pomáhali od rána až do večera, kdy jsme všechno sklidili. Samozřejmě jsme to všechno projedli a propili. Když si tedy vydělíš 4.550 Kč 15 pořadateli, tak ti vychází 300 Kč jako odměna za celodenní práci. A to nepočítám, co jsem do toho dal času já sám.
  6. Vrácení Oldy do výsledků: Karle, prober se! V propozicích jsem byl veden jako i rozhodčí a to jsem také plnil jako druhé doprovodné auto. Oldu jsem diskvalifikoval já osobně jako rozhodčí. Viděl jsem ho, jak vlezl z konce skupiny za kamion, který jí předjížděl, celou ji za ním předjel a pokračoval za kamionem až do té doby, kdy jsem ho donutil se odpojit. Získal značnou výhodu. Dále jsem k tomu připojil jako další důvod diskvalifikace za nevhodné chování po dojezdu do cíle, kdy fyzicky a slovně napadl jiné závodníky. Už jen toto se neslučuje s pravidly cyklistiky obecně. Jestli ho tedy nevrátíš mezi DISC, tak se obrátím s žádostí na VV JAL s tím, že budu chtít anulovat celý závod. Bylo nechutné se dívat na Oldovo chování při závodě i po něm pro mě jako pořadatele, rozhodčího a člověka.

V posledním odstavci tě jako stále ještě platný člen VV JAL žádám o odstoupení z funkce ředitele JAL a to z důvodu vyřazení MSAC z kalendáře a bodování JAL. Vyřadil jsi tyto dva závody MSAC ve smyšleném jednání VV JAL, kde jsi použil i mé jméno. Nic kromě emailové konverzace neproběhlo, tak platí poslední řádné jednání VV, kde se VV usnesl ZAŘADIT MSAC DO KALENDÁŘE A BODOVÁNÍ JAL.

Robert Sedlecký


profilové foto

Po celý dnešní den sbírám indicie ke včerejšímu závodu a čím dál víc zjišťuji, že něco není v pořádku! Předem tedy ještě poděkuji všem závoďákům, kteří dorazili a závodili ve vší slušnosti a obezřetnosti na trati. Děkuji firmě KALAS za parádní mistrovské dresy, plus něco cen do tomboly ku radosti závodníkům. Stejné díky patří i firmě Cyklo Švec Písek za zapůjčení cílové brány, uvolnění svého zaměstnance na náš závod a předně opět za ceny do tomboly pro závodníky, díky nimž si téměř každý, kdo vydržel až do vyhlášení, něco odnesl.Skvělý byl jako vždy Michal Gromovský, jeho výsledkový servis je vždy perfektní po všech stránkách, chtěl bych ho mít na všech závodech JAL, je vždy jistotou. Pak tedy ještě poděkuji Robertovi a jeho obětavé rodině, že připravili zas parádní závod po krásných cestách kolem Lenory. To oni umí, to víme již dávno. Ale tady chvála končí a k dalším řádkům bych požádal Roberta o vysvětlení či lépe nápravu věcí na pravou míru.To co nyní budu psát je jen můj názor přímého účastníka a zároveň ředitele.Souhlas či nesouhlas připisujte prosím zde, veřejně, třeba to vnímám špatně?!Roberte, když jsi nám nabídl uspořádání Lenory v roce 2016 po uzávěrce přihlašování závodů, byl jsem rád, do ideálního počtu patnácti závodů nám ještě nějaký chyběl, takže fajn. Vyžádal jsi si pro svůj závod, aby byl mistrovský, všichni byli pro, takže ok. Přihlašování předem za zvýhodněné startovné, později dražší než je odsouhlasené pro JAL 2016. Říkal jsem si ok…dělá závod pro pražskou ligu, kde také pořádáš závody, takže závodníků budeš mít víc než dost a my budeme jen jako by navíc, no a nás chceš přiřadit, když už je to na Šumavě. Navíc jsi to vysvětloval skvělým čipovým servisem, takže výdaje pochopitelné navíc…ok. Kdo se tedy přihlásil předem, platil 150,– nebo 200,– Paráda.V posledním týdnu před závodem se ruší čipová časomíra, nastupuje Michal Gromovský! Na startu necelých šedesát závodníků celkem, z toho 15 příchozích, což je možná v reálu druhý doposud nejslabší závod co do příchozích letos. Kdo se nepřihlásil předem, platí tedy na místě v den závodu 250,– nebo 300,–! Což je i můj případ a několika dalších. Nutno dodat, jen Oldík se ozval a já mu teď dávám za pravdu. Říkal jsem si v propozicích to bylo jasně napsané, takže mlč a plať! Pak přišlo na vyhlašování,říká se darovanému koni na zuby nekoukej!!! a rozdávaly se obálky. Říkám si ok, skvělé, utržené peníze putují, stejně jako u Ládi Roučky v Bílsku, mezi vítěze a to se cení! Pak bych chápal i Robertovo rozhodnutí, neudělit cenu Oldíkovi, po vzájemné rozepři o startovné. Neboť to rozladí každého pořadatele! A vskutku, v obálkách bylo zřejmě skutečně 3000,–, 2000,–, 1000,–,…ale slevový kupón do rodinného penzionu…při zakoupení týdenního pobytu? Ok! Ale v termínu od listopadu do 20. prosince? Je tohle ještě cena? Kdo máte v tomto termínu ještě dovolenou a nechcete jí na vánoční prázdniny? A co budete dělat v této době na Šumavě? Takže Roberte, proč a za co? Přihlášky předem a zvýšené startovné?!Čím byli zvýhodněni předem přihlášení a čím přitížili platící na místě v den závodu?! Ve startovném nebylo ani pití, ani párek či jiné občerstvení, což není podmínkou, ale většina pořadatelů to dává k dobru, viz Cunkov, Bílsko, Monínec a další. Takže dle mého názoru, pouhý závod JAL, v pěkném prostředí, který se ničím nelišil od ostatních.Navrhuji Ti Roberte, že bys poslal na účet JALky peníze navíc, vybrané od závoďáků přihlašovaných se v den závodu a já jim je vrátím a budu tímto považovat tento rozpor vůči ostatním pořadatelům za vyřízený a urovnaný. Co se týče Oldíka a vzkaz pro něho, cena stejně asi nebyla pro tebe a ve výsledcích zůstáváš zařazen a obodován, neb nikdo ze závoďáků nepodal protest, ani to nepociťoval jako věc, která by ovlivnila závod. A informace pro tebe…jízda za plného provozu je jedna věc a jízda v háku za vozidlem v pravidlech uvedená, je věc druhá. Ty jsi to bral v daný okamžik jako dobrou legraci, někdo to v danou chvíli mohl pociťovat jako podvod, v zápalu boje. Tak díky za pochopení a pochvala všem, kteří to dočetli až sem! S pozdravem Karlos.