Fórum

Téma: Časovka družstev?

Pokud chceš vložit příspěvek do diskuze, musíš se přihlásit.


zůstat přihlášen(a)
profilové foto

Reakce na Karel Juráň (08.11.2016, 19:45)

Týmy se vždycky mixovaly libovolně a současná pravidla to taky nevylučují. Ale do jednotlivců se to běžně bodovávalo, nevím, proč to tam teď je jinak.


profilové foto

Reakce na Miroslav Jiřička (08.11.2016, 15:21)

Díky míro za radu, tak bodování týmů už je jasné, to je fajn, ale mě napadá nedovymyslet to tak, aby měli důvod jet všichni přihlášení členové JAL a přitom tam nebyli jen do počtu. Předpokládám,že bude prestiží každého týmu poskládat to nejsilnější co má do prvního družstva, tím pádem i favority v jednotlivých kategoriích. A co ti ostatní? Napadá mě varianta obodovat celé družstvo jako při závodě jednotlivců, to znamená, že tento den by brali čtyři lidi 150 bodů, další čtyři 145 bodů a tak dále… To by znamenalo, že by mohli startovat i další týmy, mixované ze zbylých závodníků jednotlivých týmů, ale pouze přihlášených do JAL. Vneslo by to do závodu novou taktiku, zda vzít do družstva svého soupeře, ač vím, že s ním soupeřím a společně vybojovat větší body. U týmů jako je třeba Marathon.cz, kde jsou jen dva členové, by vlastně nesplnili podmínku 3–4 závodníků. A teď který tým jim půjčí svého borce, aby zabodovali?! Dostane na balíku dort za fair play…! Pokud bude v týmu byť jen jeden příchozí, družstvo bude automaticky příchozí a nejelo by za body! Jen o ceny! Jde mi o to, aby Kovkimu na jeho počin přijelo závodit co nejvíce členů a nejelo tam pouze deset družstev a dost! Takto to budu navrhovat k projednání VV s dalšími podněty.


profilové foto

Jo, to by mohlo být pěkný.
A pravidla plodit naštěstí nemusíš, Karle – jsou pod záložkou Dokumenty…;-)


profilové foto

Reakce na Ivo Kovářík (04.11.2016, 20:58)

Třikrát hurá a třikrát sláva Kovkimu. Bude to bezva výzva pro všechny, tak nějak co nejdříve zplodíme nějaká pravidla, aby si tam každý našel to své, proč tam odjet reprezentovat ten svůj týmeček. Začínám u toho, že to bude časovka družstev 3–4 členná.


profilové foto

Tak zdravím všechny JALkaře & spol. Probral jsem to s mojí největší spoluorganizá­torskou pravou rukou, a rozhodli jsme se, že tedy do té časovky družstev PŮJDEM !!!

Zázemí (zápis, nějaké jídlo, pivo, grog atp.) bude v hospodě „Kultůrák“ (kola nám dovolí vzít si dovnitř), trať bude naše prověřená časovkářská (v plném provozu, ten ale o víkendu není nijak hustý), měřit budu buď já s kamarády, nebo „profík“ Gromy, a s cenama – protože já nemám možnost, kde co sehnat – tak s těmi vypomůže JALka. Pokud bude mít kdokoliv cokoliv za nápad či podnět atp., tak mi určitě volejte. Díky!
Datum určím někdy v únoru, podle mých víkendových služeb, ale bude to mezi 22. dubnem a 7. květnem (2017), buď v sobotu kolem třetí, nebo v neděli kolem jedenácté (dejte vědět, co by většina radši). Vy (tím myslím výbor) si zatím rozmyslete, jak to bude s bodováním; jestli se to bude přičítat do soutěže jednotlivcům, nebo jen do týmové soutěže, nebo jestli to bude úplně zvlášť jako samostatná časovka družstev; to záleží na vašem rozhodnutí a je to plně ve vaší kompetenci JALky, stejně tak jako rozhodnutí, jestli budou v týmu ‚změřeni‘ tři, nebo čtyři (k tomu bychom se přikláněli my, ale necháme to na vás) lidi. [Za sebe jsem určitě např. i pro to, aby mohli být v družstvu závodníci z různých týmů – ale zase ne tak, aby se spolu poskládali jen ti dobří; no prostě tady je dost námětů k přemýšlení, aby pak byla pravidla v rámci JAlky jasná.]
Tak doufáme, že jsme tím aspoň někoho potěšili :-) , a že se v hojném počtu na časovce družstev sejdeme, neb je to zase něco jiného, než hromaďák nebo časovka jednotlivců.
Pln jarních očekávání vás zdraví Kovki. ;-)


profilové foto

Pinčes odpoledne po časovce? Pingpongový turnaj o speciální Kovkiho Superpohár bude od osmi do osmnácti hodin, nejméně (takže celý den)! No vážně, pinčesové turnaje jsou fakt takhle dlouhé. Ale plánuju ho udělat tzv. ‚s handicapem‘, takže by se mohli zúčastnit i „nepingpongáři“ – nakonec, vlastně všechno, cokoliv pořádám (turnaje v pexesu, pinčesu, kulečníku, tenisu, cyklistice…) je vždy především pro outsidery, jako jsem já – takže JALkaři by byli samozřejmě přivítáni! ;-)
No, trochu jsi mě s těmi trojicemi nahlodal… Proberu to znovu ještě s místními spolukolegy a cca za čtrnáct dní se ozvu, co a jak (a ty zatím s ostatními přemýšlej, jestli by se třeba nepodařily i čtveřice, a jak by se přidělovali body lidem, když by byli z různých týmů a tak). Ale nic neslibuji, pořád to vidím spíše, že ne! Kovki.


profilové foto

Reakce na Ivo Kovářík (26.10.2016, 22:53)

Ahoj Ivoši, no konečně, už jsem chtěl vyhlásit pátrání! Dvojice, trojice…pokud to stojí na tomto asi by problém být neměl, dnes jsem hovořil se Zikym a také jsme to nějak takhle řešili, že lépe tři než dva! Samozřejmě Ziky myslí na to, aby si k sobě sehnal dva tahouny a on aby to zezadu řídil pokyny!!!Stejně jestli mě paměť neklame, časovka družstev Munice, sice startovat mohlo 5–6 závoďáků, ale stačilo, aby dojeli tří?! Takže by se asi nic nezměnilo? Tříčlené družstvo snad postaví každý tým v JALce, tedy až na maratonce, ale snad by je to mohlo motivovat někoho si k sobě pořídit a nebo se k někomu připojit? Jo a pinčes dej odpo po té časovce a uvidíš, že pár závoďáků zůstane a přihlásí se do turnaje. Já bych do toho šel!


profilové foto

Ano, dění tu sleduji naprosto pravidelně (nynější malá prodleva pramení z toho, že jsem relaxoval v lázních). Ale asi tě zklamu – o časovce dvojic už moc neuvažuji… Což o to: trať by byla (ta dosavadní je, myslím, dobrá), termín přelomu dubna/května víceméně taky, pomocníků by snad na časovku ani moc být nemuselo (a pochopil jsem dobře, že by se našli nějací navíc z JALky? To by bylo dobře, hlavně z hlediska časomíry, která by musela být kvalitní a dobře funkční), takže jediným problémem by bylo sehnání cen (a to by se nejspíš dalo nějak vyřešit ve spolupráci s tebou). Ale přeci jen, jak nejsem cyklista-závodník, mě by se stále víc zamlouvala ta varianta tří (když už ne čtyř) závodníků. Časovka dvou je skoro jako jednotlivců, ve čtyřech by to byl teprve pravý týmový souboj (navíc by si museli ti „vlčáci“ sehnat do týmu někoho dalšího, takže by si takto zazávodili o bednu i ti slabší – jenže z toho by asi zase byli rozladěni ti silnější, kteří by k sobě sehnali jen slabší slabší). A protože z těchhle důvodů na tu variantu časovky ve čtyřech zřejmě opravdu nebudou lidi, tak jsme to tak nějak odpískali. (Teď už na tu dobu spíš plánuju udělat turnaj v pinčesu, což jsem chtěl už loni, jen jsem neměl adekvátní pohár.) Takže se omlouvám, ale raději s námi nepočítej (zůstaneme jen u toho zaběhnutého čtyřlístku TdB, a ani u něj nevím, jestli takhle ještě vydrží).  Tak zatím. Kovki.


profilové foto

Zdař, Karlosi! To je krása, dovolená bez mailu a podobných elektronických civilizačních „vymožeností“. Dělám to taky tak, člověk si tak lépe odpočine od toho běžného shonu…

Já jí nepamatuju, ale říkali mi o tom, ovšem trať jsem nevěděl. (Mimochodem, ta naše je hodně podobná profilem: je po hlavní, zvlněná, ale žádnej kopec, takže se dá pěkně ject; a na tu otočku bych dal motorkáře, aby tam trochu přibrzdil auta.) Ovšem nevím, jak by se to bodovalo do JALky, aby to bylo spravedlivé, protože ne každý tým má možnost postavit tři lidi. {Taky jsem zaslech, že už jste několikrát uvažovali nad tím, znovu zařadit časovku družstev do soutěže, ale pak z toho vždy sešlo, právě asi kvůli těm lidem (jinak je jasné, že organizačně by to zvládl udělat kdokoliv z vás pořadatelů, a lépe než my, amatéři).}
Čili zatím je to jasné: já se tady zeptám spolukolegů, jestli mají čas 14. srpna nebo 4. září odpoledne (pak už se musím věnovat ‚TdB‘, a 25. je Volyně) a podle toho určím případné letošní datum. Tedy, pokud vůbec. Jinak bych to udělal příští rok např. po Monínci, ten bývá v sobotu. Pro poprvé (ačkoliv by se mi ty trojice taky líbily o mnoho víc) bych to udělal zřejmě jako časovku dvojic, to by se mělo sejít víc lidí; no a vidělo by se, jak by všechno klaplo či neklaplo a jak by to vypadalo dál do budoucna. (A případné závodníky prosím, aby se vyjádřili k tomu datumu, jestli je lepší srpen, září, nebo červen. Díky.) Kovki.


profilové foto

Zdar Kovky. Právě jsem se vrátil z dovči bez mailu a hle zajímavý podnět. Časovka družstev tu již byla, to možná pamatuješ? Munice – Temelín. Co vím tak mezi JAListy byla hodně oblíbená a pár lidiček se občas po ní shání! Družstva byla min tříčlenná, body do JALky už si nepamatuji a kdo nepostavil družstvo mohl jet na stejné trati časovku jednotlivců v kategorii příchozích. Určitě by se to setkalo s úspěchem a zájmem, neb v okolí o ničem podobném nevím?! Termín někde mezi Kletí a Brdy by možná na test výkonnosti i mimo pohár pár týmů přilákal? Další roky by to již bylo o všeobecné podpoře.