Fórum

Téma: GIANT ŠUMAVSKÝ TROJBOJ

Pokud chceš vložit příspěvek do diskuze, musíš se přihlásit.

zůstat přihlášen(a)
profilové foto

Online přihlášky na MTB v Lenoře http://jcp-mtb.sportsoft.cz/events.aspx

profilové foto

Pozvánka na 6. závod Šumavského poháru MTB v Lenoře. Více informací na www.jcp-mtb.cz Každý účastník trojboje má slevu 50Kč ze startovného na tento MTB závod.

profilové foto

Podle přezkumu cílové fotografie dojezdu skupiny o 6.-9. místo bylo zjištěno prohozené pořadí těchto závodníků. Tímto se velice omlouvám Mírovi Pechoušovi. Mrzí mě, že tedy nebyl vyhlášen. Může ho tedy těšit bodový posun a také se dočká dodatečně tašky za třetí místo. Benymu za odečet bodů můžou hřát stupně vítězů a ponechání cen, které získal. Ještě jednou se omlouvám a děkuji za pochopení.

profilové foto

Reakce na Petr Zikmund (17.06.2015, 14:45)

:-))) čekal jsem všechny možné reakce, ale tuhle ne.. Když bys to bral takhle, tak jak můžeš argumentovat GPS měřením, které ty prosazuješ. Pochybuji, že jsi GPS spouštěl přesně v době startu a zastavoval v momentu projetí cílovou páskou a i kdyby jsi to tedy zvládl, tak na oboje jsi mohl použít tebou proklamovanou „reakční dobu“ A jestli by jsi chtěl zjistit čas z GPS vypsané trasy do mapy, tak určitě víš, že GPS není vůbec přesná…
Já také nepochybuji o přesnosti cílového rozhodčího. Ručně měřený závod je obvyklá forma měření. Nepochybuji ani o přesnosti režimu startu „tři-dva-jedna“. Ať vypouštění na startu nebo měření v cíli bylo pro všechny stejné a tudíž i stejná reakční doba člověka. Všichni měli tudíž změřen čas stejně přesně.

profilové foto

Reakce na Robert Sedlecký ml. (17.06.2015, 12:26)

Tak proti tomu bych si dovolil výrazně protestovat – reakční doba člověka je u trénovaných borců někde kolem jedné desetiny vteřiny (viz např. startovní reakce v blocích sprintu…když se zvedneš do jedné desetiny po výstřelu, tak čau).

Nepochybuji o přesnosti cílového rozhodčího, ale tohle prostě na setinu změřit nedokáže. Až budou čipy, tak ok, ale v ručním mačkání stopek bych zůstal u vteřin. To samé platí u pouštění na startu – které v režimu…tři-dva-jedna-jeď není nejpřesnější.

Pokud se proti mému názoru postaví většina diskutujících, půjdu se dál věnovat důležitějším věcem – zatím mi elementární logika brání akceptovat zmíněné odůvodnění.

S respektem,
Ziky

profilové foto

Reakce na Karel Juráň (15.06.2015, 22:45)

Karle, kritérko bylo při deště plánováno v obráceném směru. Příště ty auta se mi už podaří dostat pryč. Zjistil jsem, že povolení obce a plné uzavírky bez parkování, kdy byli všichni majitelé obeznámeni pro některé občany neznamená nic než papír. Řešit to s policií jsem zase neměl v úmyslu, když se kriťas dal jezdit úplně v pohodě i se zaparkovanými auty mimo ulici kudy se jelo.

profilové foto

Reakce na Pavel Jelínek (15.06.2015, 21:13)

Pavle k tvým poznatkům.. Samotného mě překvapilo jaký byl při časovce provoz. Normálně v neděli dopoledně je o hodně menší, spíše minimální. Asi provoz zvýšila atraktivita závodu.. :-) Nedostatečné vysvětlení pravidel vylučovačky beru na sebe. Příště lépe nebo kriťas v jiném formátu. Ono se někdy myšlenky z hlavy do reality přesouvají hůř než by člověk chtěl. Nechtěl jsem, ale zase dělat propozice a pravidla jako při velkých závodech, přeci jenom je to amatérská soutěž, kde to má závoďáky spíše pobavit. Nejhorší je vždy to s čím člověk před závodem vůbec nepočítá nebo si myslí, že nemůže nastat a ono se to jako na potvoru objeví v nejnevhodnější okamžik. Člověk se alespoň poučí pro příště.

profilové foto

Reakce na Petr Zikmund (17.06.2015, 10:45)

Myslím, že už se to vysvětlovalo komentátorem v průběhu neděle několikrát, ale ještě tedy… Časomíra měřila na setiny a ve výsledkové listině je čas zaokrouhlený na sekundy. Na tvém případě třeba následovně:

1. Veselý 6:00:123
  2. Zajíc 6:02:245
  3. Vyskočil 6:05:012
  4. Tvrdý 6:05:579
  5. Bobek 6:05:699
  6. Vytlačil 6:10:321

profilové foto

I já se připojuju ke chvále na tento závod – tratě byly krásně vyvážené a kdybych nebyl letos taková sračka, určitě bych se rval o nějakou tu placku ;)

Jen jediná věc – pořadí v časovce není správně ohodnoceno. Při shodě časů se ve všech sportech (golf, cyklistika, atd..) celé skupině přiděluje nejnižší pořadí a následujícímu závodníkovi s horším časem zůstává pořadí dle počtu závodníků před ním – viz:

.1. Veselý 6:00
.2. Zajíc 6:02
.3. Vyskočil 6:05
.3. Tvrdý 6:05
.3. Bobek 6:05
.6. Vytlačil 6:10

Navrhuji tedy ještě upravit toto.

P.S. Po kontrole časů dle GPS se zdá, že opravdu došlo u všech k cca 20 vteřinovému rozdílu mezi startem a cílem (viz. https://www.strava.com/…ents/9726783) – nicméně prosím i další závodníky s GPS o ověření svého času. Stále je mi to nějaké divné.

Zdar :)

profilové foto

Děkuji Robertu Sedleckému a jeho kolektivu za velmi dobře zvládnutou organizaci závodu v Lenoře. Byl to nakonec velice pěkný a náročný závod. Líbil se mi.